Diagnostyka STRD - czyli diagnostyka stanu metabolicznego organizmu z wykorzystaniem podczerwieni. Badanie to pozwala sprawdzić w jaki sposób działają nasze organy, określa poziom zakwaszenia organizmu oraz pomaga określić właściwe zalecenia dietetyczne, suplementację w celu uzupełnienia niedoborów i poprawy funkcjonowania organizmu.

W wydaniu które propagujemy nie polega ona na liczeniu kalorii, a na korzystaniu z doświadczeń medycyny ajurwedyjskiej. Dietetyka taka ma za zadanie leczyć organizm za pomocą pożywienia dostarczanego na co dzień. Dlatego staramy się Państwu podpowiedzieć w jaki sposób robić właściwe zakupy i w jaki sposób przyrządzać potrawy, aby stały się one lekarstwem. Mówimy jakie produkty i w jakich proporcjach można łączyć, oraz przestrzegamy jakie produkty szkodzą osobie poddanej terapii. Ayurveda – jest to starożytny system ochrony zdrowia wywodzący się z terenów Indii. W tłumaczeniu Ayurveda oznacza „wiedza życia” lub „wiedza długowieczności” i stała się podwalinami do powstania medycyny chińskiej i tybetańskiej. System ten definiuje życie jako kombinację ciała, zmysłów i ducha – nierównowaga pomiędzy tymi elementami powoduje zaburzenia organizmu i powstawanie chorób. Współpracujemy z jednym z największych światowych autorytetów medycyny Ayurvedyjskiej dr. Partapem Chauhan, który diagnozuje naszych pacjentów i nadzoruje przebieg całej zaleconej terapii. Terapie zalecane przez dr. Chauhan opierają się głównie o ułożenie spersonalizowanej diety oraz doboru odpowiednich ziół i olejków dla przyspieszenia procesu zdrowienia.  

Jest to cała procedura powstała na bazie doświadczeń zarówno medycyny zachodniej jak i medycyny wschodniej. Terapia ta ma za zadanie po przez stymulację stref i punktów bezpośrednio połączonych z układem nerwowym wpływać na jego regenerację zarówno anatomiczną jak i funkcjonalną. Regularne stosowanie tego masażu powoduje szybkie i widoczne korzystne zmiany w zachowaniu i samopoczuciu pacjenta. Głównym założeniem tej terapii jest doprowadzenie osoby chorej do stanu całkowitej samoobsługi, ponieważ często całkowite wyleczenie jest niemożliwe np. ze względu na zmiany w genotypie.    

Jest to masaż całego ciała, który stosowany jest głównie przy wybudzaniu pacjentów ze śpiączek. Masaż ten również bardzo dobrze sprawdza się we wszelkiego rodzaju zaburzeniach związanych ze spastyką mięśniową lub przykurczami mięśniowymi. Cała procedura masażu polega na wprawieniu ciała pacjenta w wibrację o odpowiedniej częstotliwości co powoduje z jednej strony pobudzanie kory mózgowej, która jest zmuszana do odbioru i zaszeregowania wielu bodźców pochodzących z ciała, a z drugiej strony masaż ten powoduje naprzemienną zmianę napięcia mięśniowego od skurczu do rozkurczu co w rezultacie zmniejsza spastykę i przykurcze mięśniowe przywracając również właściwą grę stawową.

Jest to terapia oparta o stymulację odpowiednich stref odruchowych na czaszce. Strefy te korespondują z całym układem meridianowo – energetycznym człowieka, wszystkimi narządami zmysłów, oraz z każdym elementem ciała. Stymulacja tych stref pozwala na przyspieszenie procesu rehabilitacji i powrotu do zdrowia zarówno pojedynczego narządu jak i całego ciała.                

Osteopatia jest to szereg połączonych ze sobą działań obejmujących kompleksowe podejście do pacjenta zaczynając od pełnej diagnostyki a kończąc na indywidualnie opracowanym planie rehabilitacyjnym. Wszystkie działania osteopatyczne opierają się na kilku głównych założeniach:

1. Organizm ludzki jest spójną całością

2. Budowa ciała i wszystkie zachodzące w nim procesy są ze sobą powiązane na płaszczyźnie fizycznej jak i psychiczno-emocjonalnej

3. Organizm posiada własne mechanizmy samoleczenia, należy je tylko odblokować

 

Osteopatia jest stosunkowo młodą dziedziną, ale podchodzącą do człowieka najszerzej z pośród wszystkich dyscyplin medycyny akademickiej. Zarówno w diagnostyce jak i terapii staramy się wykorzystywać zarówno wiedzę historyczną, jak i najnowsze zdobycze techniki.

 

Osteopatia to szereg działań mających na celu przywrócenie pełnej równowaga organizmu. W tym celu stosujemy techniki z zakresu:

1. Technik powięziowych (praca polegająca na rozluźnianiu powięzi i regulowania ich napięcia)

2. Technik manualnych (ma za zadanie przywrócić pełną ruchomość w obrębie stawów kręgosłupa jak i stawów obwodowych)

3. Techniki wisceralne (jest to praca na narządach wewnętrznych, ma za zadanie korygowanie ich położenia, poprawę systemu drenażowego i ukrwienia)

4. Techniki cranio-sacralne (mają na celu wyregulowanie przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego, oraz napięcia opony twardej)

5. Techniki integracyjne (pozwalają wpływać i regulować kilka układów równocześnie)

6. Masaż

 

Kiedy celowe jest zastosowanie terapii osteopatycznej:

1. Problemy z dolegliwościami bólowymi, zarówno kręgosłupa jak i kończyn. Zarówno w fazie ostrej jak i przewlekłej

2. Wszystkie stany pooperacyjne

3. Przewlekłe problemy zdrowotne

4. Problemu w obrębie jamy brzusznej (opadające narządy, bóle „brzucha”, powiększenie narządów, bolesne miesiączki, nietrzymanie moczu itp.)

5. Stany po urazach i wypadkach

6. Wady wrodzone i nabyte, w tym wady postawy

7. Problemy neurologiczne np. zaburzenia czucia, drętwienia, cierpnięcia, migreny itp

Należy pamiętać, że nasze ciało funkcjonuje jako całość, dlatego zaniedbanie w jednym aspekcie w krótkim czasie przeniesie się na pozostałe sfery funkcjonowania. Dlatego kiedy mamy do czynienia z przewlekłym bólem np. kręgosłupa to zawsze należy zająć się również narządami wewnętrznymi. Natomiast kiedy problem tkwi w narządach wewnętrznych to na koniec terapii należy przyjrzeć się kręgosłupowi. Dlatego właśnie całościowa praca z ciałem przynosi szybkie, trwałe i widoczne efekty.

Jest to nowatorskie podejście do zagadnienia powstawania chorób mówiące że wszystkie choroby powstają w wyniku określonego stresu. Staramy się Państwu przekazać wszelką niezbędną wiedzę, aby znaleźć w swoim życiu stresy, które wyzwoliły choroby w drzewie genealogicznym. Przekazujemy Państwu wszystkie niezbędne narzędzia aby te emocje przepracować i uzdrowić. Terapia ta zmienia nasze podejście do życia oraz relacje rodzinne ponieważ pozbywając się balastu emocjonalnego nareszcie możemy zacząć być i wyrażać siebie a nie żyć zgodnie z programem przekazanym nam przez naszych przodków.

Psychosomatyka jest to dział nowoczesnej psychologii, który pozwala na przyjrzenie się wpływowi naszych stresów i emocji na funkcje biologiczne naszego ciała, a co za tym idzie również na procesy związane z rozwojem choroby. Musimy być świadomi, że prawa biologiczne dotyczą nas wszystkich niezależnie od naszego pochodzenia, rasy, wykształcenia, statusu materialnego itp. Nasz organizm w świetle funkcjonującej przyrody zrobi wszystko żeby przeżyć (przetrwać), ponieważ jest to naczelnym zadaniem Żywego Organizmu. Bardzo często nasz Świadomy Umysł działa dokładnie zgodnie z naszą wolą, za to podświadomość zarządza nami niezależnie od naszej woli. Wszystkie wydarzenia i sytuacje, które codziennie są naszym świadomym udziałem zostają zapisane w podświadomości. W całym naszym życiu takich zapisów jest ogromna ilość. Podczas wykładów opowiadamy w jaki sposób te informacje wpływają na nasze życie oraz jak z nimi pracować, aby cieszyć się pełnią zdrowia fizycznego i psychicznego.

Proponujemy kompleksowe podejście do rehabilitacji w problemach neurologicznych różnego pochodzenia. Terapia opiera się na działaniu wielokierunkowym opartym o techniki osteopatyczne, akupunkturę, akupresurę, dietetykę, ćwiczenia i psychoterapię. Dobranie i zastosowanie odpowiedniej kombinacji powyższych technik pozwala na skuteczną rehabilitację przynoszącą szybkie i widoczne rezultaty. Stosowanie osteopatii i masażu pozwala na szybkie odblokowanie krążenia krwi i płynu mózgowo-rdzeniowego oraz znacząco odbarcza zaburzenia związane z przepływem impulsów nerwowych. Zastosowanie dietetyki pozwoli przede wszystkim na dostarczenie odpowiedniej ilości energii dla zapoczątkowania procesów naprawczych w organizmie. Natomiast akupunktura ma za zadanie uruchomić wszystkie przepływy energetyczno-nerwowe w ciele.

 

Wskazaniem do stosowania terapii neurologicznej:

- choroba Parkinsona, Alzheimera, SM, demencja

- stany po urazach mózgu (wypadki, wylewy, udary)

- śpiączka i powikłania neurologiczne w leczeniu innych chorób

- wady wrodzone i upośledzenia

- zaburzenia zachowania np. ADHD, ADD

Jest to polska i doceniona na świecie technologia ekranowania smogu elektromagnetycznego. Dzięki zastosowaniu produktów stworzonych w tej technologii możemy uchronić naszych podopiecznych przed wpływem tego niebezpiecznego zjawiska. Wynalezione przez dr. inż. Stanisława Wosińskiego maty z nanokompozytu pochłaniają szkodliwą składową elektryczną promieniowania elektromagnetycznego nie jak do tej pory było przez materiały przewodzące, a dzięki rozproszonej w matrycy polimerowej wodzie. Korzyści dla człowieka, przez ekranowanie za pomocą wynalezionych materiałów o dużej absorpcji dielektrycznej, a stosowanymi do tej pory ekranowaniem za pomocą materiałów przewodzących są znaczące. Źródłem promieniowania są przewody wysokiego napiecia bięgnące przy domach, instalacje elektryczne (kable, gniazdka) oraz urządzenia elektryczne, elektromechaniczne i elektroniczne w naszych domach i miejscach pracy. Promieniowanie elektromagnetyczne działa szkodliwie na organizm człowieka, gdyż zakłóca jego funkcje życiowe: pracę mózgu i systemu odpornościowego, zaburza sen oraz powoduje złe samopoczucie.